Farmasi Soru ve Cevap

Farmasi Yardım

Hakkındaki Sorularınız

Adınız Soyadınız :

Eposta Adresiniz :

Telefon Numaranız :

Mesajınız :

SİZDEN GELEN SORULAR

20.08.2019

Hilal nur serin : Ben farmasiye geçen sene kayıt oldum fakat hiç alışveriş yapmadım şimdi şifremide unuttum giriş yapıp bişeyler sipariş vermek istiyorum ama giriş yapamıyorum telefon numaramıda değiştirdiğim için diğer telefonuma mesaj gidiyor şifremi değiştirip yenilemek istediğimdede

20.08.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Merhaba konu ile ilgili olarak en kısa sürede asistanımız size yardımcı olacaktır. Bilgilerinize...

01.08.2019

Ayşe Aktan : Başlangıç paketi her ay değişiyor mu .ben temmuz ayında üye oldum ancak şimdi sipariş vereceğim ,pakette BB krem mi yoksa CC krem mi var merak ediyorum.teşekürler.

01.08.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Merhaba Farmasi Ağustos başlangıç setinde BB krem var detaylı bilgi için https://www.kozmetik-katalog.com/firsat/farmasi-hos-geldin-paketi bu linke tıklayınız

09.07.2019

Elanur : Farmasi Üyelik Devir İşlemi Nasıl Yapılır?

09.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Devir işlemi şartları: - Devir sadece eş, anne, baba, çocuk arasında gerçekleştirilebilir. - Devir alacak kişinin FARMASİ girişimcisi OLMAMASI gerekir. - Devreden kişi devir sonrası FARMASİ girişimcisi olamaz. - Devredilen girişimcisi 6 ay geçmeden tekrar başka bir kişiye devir edilemez. - Girişimcilik miras yoluyla yasal varislere devredilebilir. Devir İşlemleri için gerekli evraklar; - Devredecek kişinin devretmek istediğine dair imzalı dilekçesi - Devir alacak kişinin devir almak istediğine dair imzalı dilekçesi - Devir alacak kişinin nüfus cüzdan fotokopisi - Devredecek kişinin nüfus cüzdan fotokopisi Devir edecek ve/veya devir alacak kişinin tüzel kişilik olması durumunda yapılacak işlemler: Şahıs şirketi ise - Şirket kaşeli vergi levhası fotokopisi - Kayıtlı şirket sahibinin önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi - Vergi mükellefi olduğunu belirten şirket kaşeli imzalı bir dilekçe Sermaye şirketi ise (Limited, Anonim) - Vergi levhası fotokopisi - Ticaret sicil gazete fotokopisi - İmza sirküleri - İmza yetkisine sahip kişinin nüfus cüzdan fotokopisi - Şirket adına açılmış vadesiz hesap cüzdan fotokopisi (IBAN numarası ile) Vergi mükellefliği ile ilgili evraklarınızı Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo ile firma adresimize ıslak imzalı olarak firmamıza göndermeniz gerekmektedir.

09.07.2019

Esen : Nasıl Farmasi Girişimcisi Olabilirim?

09.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Buradan yada Firmamıza internet üzerinden üye olabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi www.farmasiint.com web sayfamızdan Girişimci Girişi bölümünden "Girişimci Olmak İster Misiniz?" linkine tıkladığınızda açılan sayfadaki formu doldurarak üyelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Girişimci olmak için ad soyad, doğum tarihi (gün/ay/yıl), TC kimlik numarasının doğru olarak girilmesi zorunludur.

09.07.2019

Musa : Farmasi Girişimciliğimi İptal Edebilir Miyim?

09.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Girişimci, dilediği zaman yazılı olarak bildirimde bulunarak Farmasi üyeliğinden ayrılabilir. İstifa eden bir danışmanın kimliğinde şüphe uyandıracak bir durum yoksa istifası derhal yürürlüğe konulur ve işlem sayfası kapatılır. Bu durumda, girişimci Yönetmelik kapsamında elde etmiş olduğu tüm haklarından feragat etmiş olur ve grubundan kopar. Ayrılmış olan bir girişimci, danışmanlığının sona erme tarihinden itibaren 6 ay geçmeden tekrar üyelik başvurusu yapamaz. İstifa eden girişimcinin kendi alt grubunun bir üst girişimciye eklenmesi nedeniyle 6 aylık bekleme süresi uygulanır. 6 aylık sürenin dolmasından sonra istifa eden girşimcinin alt grubu bir üst girişimciye eklenir.

09.07.2019

Alev : Çift Uyruklu TC Vatandaşı ve Yabancı Uyruklu Farmasi Girişimci Kaydı Nasıl Yapılır?

09.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Çift uyruklu TC vatandaşı veya Türkiye'de ikamet eden yabancı kimlik numarasına sahip yabancı uyrukluya ait kimlik belgesinin ön ve arka görselini, telefon numarasını, adresini, e-mail adresini ve sponsor bilgisini (girişimci kodu ve girişimci adı soyadı) yazılı olarak girişimci sayfanızda bulunan Bilgi Destek üzerinden iletmeniz durumunda kayıt işlem süreci başlatılacaktır.

08.07.2019

Canan : Vergi Mükellefiyim. Farmasi Şirketine Faturamı Nasıl Keseceğim?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Prim faturalarınızı firmamıza gönderirken fatura bilgilerinin aşağıda belirtildiği şekilde yazılması ve faturaların yayınlanan ayın son gününe kadar firmamıza gönderilmesi gerekmektedir. Firma Ünvanı  :  FARMASİ ENTERNASYONAL TİC.A.Ş.Adres               :  Ömerli Merkez Mah. Uran Cad. No: 33. Çekmeköy-İstanbulVergi Dairesi  :  SarıgaziVergi No          :  385 055 2672 Fatura açıklaması ve prim bedeli: fatura üzerine kurşun kalemle sadece hangi aya ait olduğu bilgisi yazılmalıdır. Toplam prim tutarı + %18 KDV =  Toplam Tutar Faturasını yukarıda belirtildiği şekilde düzenlemeyen girişimcilerimizinKDV ve stopaj ödemeleri yapılamayacaktır.

08.07.2019

Fazıl : Farmasi Şirketine Vergi Mükellefi Olduğumu Nasıl Bildirmeliyim?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Vergi mükellefi iseniz aşağıda sıralanan belgelerden durumunuza uygun olanları Bilgi Destek üzerinden firmamıza iletmeniz gerekmektedir. Şahıs şirketi:- Şirket kaşeli vergi levhası fotokopisi- Kayıtlı şirket sahibinin önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi- Vergi mükellefi olduğunuzu belirten şirket kaşeli imzalı bir dilekçe Sermaye şirketi (Limited, Anonim)- Vergi levhası fotokopisi- Ticaret sicil gazete fotokopisi- İmza sirküleri- İmza yetkisine sahip kişinin nüfus cüzdan fotokopisi- Şirket adına açılmış vadesiz hesap cüzdan fotokopisi (IBAN numarası ile)

08.07.2019

Nazlı : Farmasi sisteminde kayıtlıyım Sponsor Değişikliği Yapmak İstiyorum. Yapabilir miyim?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Yönetmelik kurallarımız gereği sponsor değişikliği yapılamamaktadır.

08.07.2019

Nuriye : Farmasi Girişimciliğimi Devretmek İstiyorum. Nasıl yapabilirim?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Girişimciliğinizi aşağıdaki şartlar doğrultusunda devredebilirsiniz. Devir işlemi şartları: - Devir sadece eş, anne, baba, çocuk arasında gerçekleştirilebilir. - Devir alacak kişinin FARMASİ girişimcisi OLMAMASI gerekir. - Devreden kişi devir sonrası FARMASİ girişimcisi olamaz. - Devredilen girişimcisi 6 ay geçmeden tekrar başka bir kişiye devir edilemez. - Girişimcilik miras yoluyla yasal varislere devredilebilir. Devir İşlemleri için gerekli evraklar; - Devredecek kişinin devretmek istediğine dair imzalı dilekçesi - Devir alacak kişinin devir almak istediğine dair imzalı dilekçesi - Devir alacak kişinin nüfus cüzdan fotokopisi - Devredecek kişinin nüfus cüzdan fotokopisi Devir edecek ve/veya devir alacak kişinin tüzel kişilik olması durumunda yapılacak işlemler: Şahıs şirketi ise - Şirket kaşeli vergi levhası fotokopisi - Kayıtlı şirket sahibinin önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi - Vergi mükellefi olduğunu belirten şirket kaşeli imzalı bir dilekçe Sermaye şirketi ise (Limited, Anonim) - Vergi levhası fotokopisi - Ticaret sicil gazete fotokopisi - İmza sirküleri - İmza yetkisine sahip kişinin nüfus cüzdan fotokopisi - Şirket adına açılmış vadesiz hesap cüzdan fotokopisi (IBAN numarası ile) Vergi mükellefliği ile ilgili evraklarınızı Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo ile firma adresimize ıslak imzalı olarak firmamıza göndermeniz gerekmektedir.

08.07.2019

Ahmet : Farmasi sistemindeki Kişisel Bilgilerimi Güncellemek İstiyorum.

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Tüm iletişim bilgilerinizi (e-posta, adres ve telefon numarası) güncelleme işlemlerinizi girişimci sayfanız üzerinden kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.Sadece adres bölümünde İl ve İlçe bölümünü değiştirememektesiniz. Bu değişiklik talebinizi girişimci sayfanızda bulunan Bilgi Destek bölümünden Yeni Bildirim açarak yazılı olarak iletmeniz gerekmektedir.

08.07.2019

Hatice : Farmasi sisteminde askıda görünüyorum. Askıya Alınmak Ne Demek?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

En son sipariş tarihinden itibaren 180 gün süreyle ürün siparişi vermemiş olan girişimcilerimiz sistem tarafından otomatik olarak pasifleştirilmektedir. Ekranda ilgili girişimci "Askıya Alındı" olarak görünmektedir. Yeni kayıtlarımız kayıt olduktan itibaren 60 gün içerisinde sipariş vermez ise yeniden askıya düşecektir.

08.07.2019

Merve : Farmasi Alt Ekibime Nasıl Yeni Girişimci Kaydedebilirim?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Kendi sayfanızda sol tarafta yer alan Yeni Üye Kayıt butonunu tıklayarak kaydetmek istediğiniz kişinin bilgilerini açılan forma girerek kendi grubunuza, istediğiniz üyenizin altına, girişimci olarak ekleyebilirsiniz.

08.07.2019

Cem : Farmasi Girişimci Sayfama Nasıl Giriş Yapabilirim?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

www.farmasiint.com web sitemizden Girişimci Girişi bölümüne tıklayarak açılan sayfada TC kimlik numaranızı, şifrenizi ve ekranda görünen doğrulama kodunu yazarak sayfanıza giriş yapabilirsiniz.

08.07.2019

Ayşe : Farmasi Girişimci Şifremi Unuttum. Nasıl Öğrenebilirim?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

www.farmasiint.com sitemizin Girişimci Girişi sayfasında bulunan ŞİFREMİ UNUTTUM butonuna tıkladığınızda, açılan sayfaya TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sistemde kayıtlı bulunan GSM numaranıza şifreniz SMS olarak gönderilecektir. Sorun yaşamamanız için kayıtlı GSM telefon numaralarınızın güncel olmasına dikkat ediniz. Müşteri Hizmetleri Departmanı’na Çağrı Merkezi ve e-posta yoluyla iletilen AKTİF ve ASKI DANIŞMAN şifre taleplerinizi, ŞİFREMİ UNUTTUM butonunu kullanarak SMS olarak temin edilmesini rica ediyoruz.

08.07.2019

Emel : Farmasi Girişimcisi veya Sponsoru Olmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

08.07.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

18 yaşını doldurmuş TC kimlik numarası olan herkes Farmasi girşimcisi veya sponsoru olabilir.

16.06.2019

Aslı : Merhaba, Farmasi ürünlerini hangi şehirlere gönderebiliyorsunuz? Acaba...

16.06.2019

Elif & Sinan ÇAVDARLI :

Merhabalar, Farmasi ürünlerini ankara, bursa, istanbul, izmir, antalya, adana, adıyaman, afyon, ağrı, amasya, artvin, aydın, balıkesir, bilecik, bingöl, bitlis, bolu, burdur, bursa, çanakkale, çankırı, çorum, denizli, diyarbakır, edirne, elazığ, erzincan, erzurum, eskişehir, gaziantep, giresun, gümüşhane, hakkari, hatay, ısparta, içel, istanbul, izmir, kars, kastamonu, kayseri, kırklareli, kırşehir, kocaeli, konya, kütahya, malatya, manisa, kahramanmaraş, mardin, muğla, muş, nevşehir, niğde, ordu, rize, sakarya, samsun, siirt, sinop, sivas, tekirdağ, tokat, trabzon, tunceli, şanlıurfa, uşak, van, yozgat, zonguldak, aksaray, bayburt, karaman, kırıkkale, batman, şırnak, bartın, ardahan, ığdır, yalova, karabük, kilis, osmaniye, düzce, marmaris, fethiye, datça, alanya bu şehirlere ve ilçelerine hatta 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle de Tüm Türkiye köyler dahil olmak üzere Ptt kargo ile gönderim yapıyoruz. Ayrıca Farmasi ürünleri sipariş verenler 3 farklı kargo şirketinden birini yani aras kargo, yurtiçi kargo yada ptt kargo seçimi yapabilirler. Bilgilerinize.